CAMİ AHŞABI PERGULE - ŞADIRVAN

Cami Ahşabı Pergule ve Şadırvan Modellerimiz

Cami Ahşabı Pergule ve Şadırvan, görünüş ve tasarım bakımından önemli bir konuma sahiptir. Önünden geçenleri ilk kez camiye davet edecek, onlara o yolu açacak olan Şadırvanlar, yüzyıllardan beri Devletimiz tarafından da önemsenmiş ve pek çok zanaatkar, bu tarz Pergule lerin ve cami içerisindeki çalışmaların yapılabilmesi için uzun uzun, ince ince çalışmalar yürütmüş durmuştur.

Cami Ahşabı Pergule – Şadırvan Dekorasyonu için pek çok çeşit söylenebilir ve model, ekol olarak da tanımlayabileceğimiz farklılıklar belirtilebilir. Özellikle Osmanlı mimarisi, Selçuklu mimarisi, bu mimarilerin çeşitli yüzyıllarda geçirdikleri değişimler ve bunların camiye, cami kapılarına yansıması, dinimiz İslamın sanata, ince işçiliğe ve zanaatkarlara verdiği önemin de bir göstergesi niteliğindedir.

Biz de ustalarımızdan aldığımız ve yüzyıllardır süregelen bu geleneğin gelecek kuşaklara da aktarılabilmesi amacıyla gerekli olan sorumluluğu üzerimize uzun bir süreden bu yana almış bulunuyoruz. Cami Ahşabı Pergule – Şadırvan Dekorasyonu sırf yüzyıllardan bu yana üzerimize aldığımız sorumluluğun ağır yükü sebebiyle bile oldukça mühimdir.
 Koleksiyonumuza internet sitemiz üzerinden ulaşabilir, yapılabilecek farklı tasarımlar ve teslimatlar için bizi telefonla arayabilir veya sipariş için yüz yüze görüşmek isterseniz randevu alabilirsiniz.