Cami Ahşabı Hakkımızda

Cami Ahşabı Hakkımızda bölümü içerisinde, Ahşabın tarihi ve firmamız hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mekana şekil veren, mekanda detayları oluşturan, insan ruhunun yansımasıdır.

İçinde yaşadığımız mekanları oluştururken mekanlar da insanların duygularına yön verir aslında. Bu durum insan ruhu ve mekanlar arasında bir bağ kurulmasına vesile olur. Tıpkı yüzyıllar öncesinde Selçuklu ve Osmanlı mimarilerinde olduğu gibi. Bu yapıları hissettiğimiz her anda ruhumuzun derinliklerinden gelen esintileri duyar, gönül deryamızda latif duygulara yelken açarız.

İnsanlık tarihine bakıldığında insanın en yakın dostu, yoldaşının ahşap olduğu görülür. Değişen zamana inat geçen yüzyıllara aldırmadan, eskimeden ve modası geçmeden insanlıkla beraber yaşaya gelmiştir ahşap.

Nuh Peygamberi ve insanlığın geleceğini taşımıştır sırtında bir gemi olarak. Fatih’in otağına direk olmuştur. Düşmana inat Sultan Abdülhamit’in göz nur işlemelerinde bir cevher olup günümüzü süslemiştir ahşap. Padişahların sırdaşı olmuştur. En zor zamanlarında insanlara yuva olmuştur bir ana şefkati ile.

Bu dostluğuyla ahşap, insanlığın vazgeçilmezi en değer verdiklerimize birer hediye, kutsal mekanlarımız camilerimize kalıcı birer hazine olmuştur ahşap.

Bu vesile ile ahşabın inceliklerini ruhunuzdaki sevgiyle birleştirerek camilerimize ahşap dokunuşları miras bırakmayı seçtik.

Gayret Cami Ahşabı olarak; mekana şekil veren ahşapla, ruhumuza farklı derinlikler yaşatmaya niyet ettik. Ecdadımızdan gelen ahşap sanatını günümüzün yaşantısı ve insanı ile buluşturmak için yola girdik.

Ahilikten gelen sorumluluk bilincimizle, günümüz imkan ve teknolojisini kullanarak deneyimli ve işine aşık ekibimizle Cami Ahşabı dünyasında biz de varız dedik.

Biz işimizi seviyoruz. Sevgi ile başladığımız her işi ayrı bir sanat eseri olarak icra etmeye çalışıyoruz. Hele ki değer verdiğimiz kutsal mekanlarımız olan camilerimize apayrı incelik ve estetik değer sunmak istiyoruz. Camiye giren herkesin ruhunda bir tatlı huzur bırakmak istiyoruz.

Sizlerin de desteği ile cami ahşap sanatını yukarılara taşıma azim ve kararlılığındayız.

GAYRET AHŞAP SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Cami Ahşabı Hakkımızda