CAMİ AHŞABI DUVAR LAMBRİ

Cami Ahşabı Duvar Lambri Modellerimiz

Dini mimaride Cami Ahşabı işçiliği geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte önemlidir de.  Gayret Ahşap, cami mobilyalarında işçilik ve kalitenin çok önemli olduğunun farkındadır. Bu sebeple ürettiğimiz tüm mobilyalarında olduğu gibi Cami Ahşabı Duvar Lambri ile ince işçiliğin, kalitenin ve dayanıklılığın izlerini kolaylıkla görebilmenize imkân tanır. Duvar Lambri camilerde oldukça önemli bir kısımdır. İbadet yeri olan camilerimizde cami lambiri yapımında incelik ve titizlik hedefimizdir.

Lambiri genel itibariyle ahşap, plastik, metal veya taşla yapılabilmektedir. Lambiriler tavan ya da iç duvar kaplamasına verilen isim olarak bilinmekte ve literatürde bu isimle geçmektedir. Bir yapının iç duvar kaplaması olarak özetleyebileceğimiz bu kavram, Mermer ve Ahşap ile yapılabilmektedir. Genellikle Cami Ahşabı Lambri duvara yapılan ahşap kaplamadan oluşmaktadır.

Cami Ahşabı Duvar Lambri genellikle 2-3 santimetre kalınlığına sahip ortalama 8 cm genişliğinde olan fırınlanarak ya da fırınlanmadan tüketiciye sunulan ürünler olarak üretilmektedir. Cami ahşabı Lambri birçok ağaçtan elde edilebilmektedir. Bu nedenle ahşap, işçilik için harika bir malzemedir. Gayret Ahşap, cami içi kaplaması için özel olarak lambiri üretimi yapmakta ve bunun sonucunda kaliteli işçilikle bütünleşen kaplamalar meydana gelmektedir.

Cami Ahşabı Lambiri doğal ve estetik olarak camilerimizin içini büyük oranda değiştirmektedir.